JUMO جومو آلمان تولیدکننده 10 گروه انواع تجهیزات ابزاردقیق و اندازه گیری، کنترل و اتوماسیون صنعتی

JUMO جومو آلمان تولیدکننده 10 گروه انواع تجهیزات ابزاردقیق و اندازه گیری، کنترل و اتوماسیون صنعتی

JUMO GmbH تولید کننده‌ای برجسته در زمینه تجهیزات ابزاردقیق 

 

ابزاردقیق و اندازه گیری، کنترل و اتوماسیون صنعتی است. با بیش از ۷۵ سال تجربه، JUMO جومو آلمان خود را به عنوان یک تامین کننده بین المللی تجهیزات اندازه گیری قابل اعتماد برای واحدها و صنایع تولیدی و فرآیندی که به بهینه‌سازی فرآیندهای تولید خود اهمیت می‌دهند معرفی کرده است. با مرکزیت در فولدا، آلمان، JUMO جومو امروزه با داشتن شعب و نمایندگان در بیش از ۵۰ کشور، حضوری جهانی دارد.

تعهد JUMO جومو به نوآوری و کیفیت، این تامین کننده جهانی تجهیزات ابزاردقیق و کنترل را قادر به ارائه محصولات گسترده‌ای کرده که به نیازهای خاص صنایع مختلف پاسخ می‌دهند. از سنسورهای دما و ترانسمیترهای دما و رطوبت تا کنترلر‌های فرآیند، پرشر ترانسمیتر و سنسور فشار و همچنین سیستم‌های اتوماسیون، محصولات JUMO برای ارائه بالاترین سطح از دقت، قابلیت اطمینان و کارآیی طراحی شده‌اند.

 

دفتر مرکزی جومو آلمان، تولیدکننده تجهیزات ابزاردقیق، کنترل و اتوماسیون صنعتی

 

جومو و تجهیزات ابزاردقیق در گروه دما: 

دما یکی از مهم‌ترین متغیرهای فرآیندهای صنعتی است و اندازه‌گیری دقیق و کنترل دما برای تضمین کیفیت محصول، کارایی فرآیند و ایمنی بسیار مهم است. شرکت اسپیداد نماینده انحصاری JUMO جومو آلمان، مجموعه‌ای گسترده از تجهیزات اندازه‌گیری و کنترل دما از جمله ترموکوپل، سنسورهای RTD (انواع PT100، PT1000 و…) تریستورها، سنسورها و ترموستات‌ها و دماسنج‌های بی متال را ارائه می‌دهد.

ترموکوپل‌ها برای اندازه‌گیری دما در بسیاری از کاربردهای صنعتی مانند کوره‌ها، بویلرها، کوره‌های نانوایی و آجرپزی به طور گسترده استفاده می‌شوند. ترموکوپل شامل دو سیم از فلزات مختلف است که در یک سر به هم متصل شده‌اند. زمانی که ترموکوپل در معرض گرما قرار می‌گیرد، ولتاژی به نسبت تفاوت دمای سر متصل شده با سر دیگر سیم‌ها تولید می‌شود. سپس این ولتاژ اندازه‌گیری شده و توسط ترانسمیتر به نمایشگر دما جهت قرائت منتقل می‌شود.

RTD نوع دیگری از سنسور دما است که دقت بالاتری نسبت به ترموکوپل‌ها دارد. RTD از یک سیم یا فیلم فلزی تشکیل شده است که در پاسخ به تغییرات دما، مقاومت آن تغییر می‌کند. تغییر مقاومت سپس اندازه‌گیری و به دما تبدیل می‌شود.

 

نمونه ای از کاربرد

دماسنج‌های بی متال از دو نوار فلزی با ضرایب انبساط حرارتی متفاوت تشکیل شده‌اند که به هم متصل شده‌اند. زمانی که دما تغییر می‌کند، نوارها خم می‌شوند و باعث حرکت نشانگر در طول یک مقیاس می‌شود. ترموستات ها و دماسنج های بی متال و گازی به طور معمول در سیستم‌های HVAC، بویلر نیروگاه و فرآیندهای صنعتی استفاده می‌شوند. جومو آلمان ارائه دهنده انواع ترموستات های پنل مونت، سرفیس مونت و سوئیچ دمای بی متال است.

JUMO همچنین مجموعه‌ای از ترانسمیترهای دما را ارائه می‌دهد که سیگنال خروجی از سنسورهای دما را به سیگنال استانداردی تبدیل می‌کنند که به راحتی در سیستم‌های کنترل فرآیند قابل ادغام است. این ترانسمیترها می‌توانند سیگنال خروجی‌های مختلفی ارائه کنند، از جمله 4-20mA، HART، PROFIBUS و Modbus.

مشاهده معرفی کلیه زیرگروه‌های تجهیزات ابزاردقیق جومو آلمان

جومو و تجهیزات ابزاردقیق در گروه فشار:

فشار یکی از متغیرهای حیاتی در بسیاری از فرآیندهای صنعتی است و اندازه‌گیری دقیق و کنترل فشار برای تضمین کیفیت محصول، کارایی فرآیند و ایمنی بسیار مهم است. به طور مثال اندازه‌ گیری، ثبت و کنترل فشار علاوه بر ثبت دما، در فرآیندهای تولید محصولات لبنیاتی ( واحدهای پاستوریزه، هموژنیزه، تخمیر یا فرمانتاسیون و…) از اهمیت بالایی برخوردار است. جومو آلمان JUMO مجموعه‌ای گسترده از تجهیزات اندازه‌گیری و کنترل فشار را ارائه می‌دهد، از جمله سنسورهای فشار، ترانسمیترهای فشار و سوئیچ‌های فشار.

به عنوان مثال یکی از کاربردهای پرشر ترانسمیترها در اندازه گیری سطح مخازن شیر واحدهای لبنیاتی است. سیگنال اندازه گیری شده از پرشر ترانسمیتر به همراه دمای اندازه گیری شده توسط سنسور دمای RTD نصب شده روی مخزن توسط ثبات یا رکوردرهای بدون کاغذ جومو ثبت شده و همچنین به کنترلر نصب شده در واحد مخزن جهت کنترل فرآیند مد نظر ارسال می‌شود.

 

به علاوه سنسورهای فشار برای اندازه‌گیری فشار گازها یا مایعات در بسیاری از حوزه‌های صنعتی مانند سیستم‌های هیدرولیک، سیستم‌های هوابرد و سیستم‌های یخچال استفاده می‌شوند. سنسورهای فشار JUMO دقت و قابلیت اطمینان بالایی را در اندازه گیری این متغیر ارائه می‌دهند و درمدل‌های مختلف مانند سنسور فشار گیجی (gauge pressure sensors)، سنسور فشار مطلق و سنسور فشار تفاضلی موجودند.

 

ترانسمیترهای فشار برای تبدیل سیگنال خروجی از سنسورهای فشار به سیگنال استاندارد استفاده می‌شوند که به راحتی در سیستم‌های کنترل فرآیند قابل ادغام هستند. این پرشر ترانسمیترها در مدل های متنوع می‌توانند سیگنال های خروجی مختلفی مانند 4-20mA، HART، PROFIBUS و Modbus را ارائه کنند.

 

شرکت JUMO GmbH  با بیش از ۷۵ سال تجربه به عنوان یک تامین کننده برجسته جهانی تجهیزات ابزاردقیق، اتوماسیون و اندازه‌گیری صنعتی شناخته شده است. محصولات آن با بهره گیری از تکنولوژی روز ویژگی‌های پیشرفته‌ای را دارا هستند که کنترل دقیق و کارآمد فرآیندهای صنعتی را ممکن می‌سازد. از اندازه‌گیری و کنترل دما تا اندازه‌گیری و کنترل فشار، رطوبت، هدایت الکتریکی، ORP و تجهیزات اکسیژن محلول، pH و دما و رطوبت، محصولات شرکت JUMO به نیازهای خاص صنایع و برنامه‌های مختلف پاسخ می‌دهد.

شرکت اسپیداد در سال 1356 مفتخر به اخذ نمایندگی انحصاری JUMO جومو آلمان در ایران گردیده و تا کنون با ارائه خدمات تامین تجهیز، فروش و خدمات پس از فروش تجهیزات ابزاردقیق، کنترل و اتوماسیون صنعتی این کمپانی در ارتقای سطح کیفی تولیدات صنایع مختلف کشور سهیم بوده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات کمپانی JUMO جومو آلمان دعوت می‌کنیم از وبسایت جومو فارسی دیدن فرمایید.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.